Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🌍 TRZEBNICA: „Kult ciała” z muzyką na żywo zespołu CZERWIE

14 lutego

14 lutego 2024 roku o godz. 19.00, w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy odbędzie się pokaz filmu niemego pt. „Kult ciała”, do którego muzykę na żywo zagra zespół CZERWIE.
CZERWIE to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Są twórcami m.in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów. Zespół skomponował muzykę do wielu filmów niemych i jest niewątpliwie jednym z nielicznych grup posiadających tak bogate doświadczenie w tym zakresie (ponad 20 lat działalności).

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków: Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia, operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.
Grupa zagrała do tej pory ponad 800 koncertów w Polsce i Europie (m.in.: Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania).
www.czerwie.art
www.facebook.com/czerwie

KULT CIAŁA (1929) reż. M. Waszyński / wyst. Eugeniusz Bodo
Rzeźbiarz Czesław (Victor Varconi) poszukuje modelki do nowego dzieła „Nowa Wenus”. Poznaje piękną Hankę (Agnes Petersen-Mozżuchinowa), która wydaje się być idealną modelką. Wkrótce oboje zakochują się w sobie, ale wychodzi na jaw, że Hanka jest narzeczoną przyjaciela Czesława – barona Stumberga (Fryderyk Delius).
Drugi film Michała Waszyńskiego, twórcy legendarnego „Dybuka”. Ta polsko-austriacka koprodukcja – zrealizowana m.in. w Warszawie, Budapeszcie i Wiedniu – zyskała międzynarodowe uznanie, zdobywając Złoty Medal na festiwalu filmowym w Nicei.
Film fabularny / Produkcja: Polska, Austria / Rok produkcji: 1929 / Premiera: 1930.01.18 / 55 min. /

Ceny biletów: 39 zł (przedsprzedaż), 49 zł (w dniu seansu)
Sprzedaż biletów: Kasy Kina Polonia w Trzebnicy, ul. Prusicka 12, tel. 71/ 312 09 47 wew. 221
Bilety online: https://kinopolonia.bilety24.pl/…/ref/b24_kinopolonia/lang

 

Szczegóły

Data:
14 lutego
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/874836440988836/

Organizator

#szerowanienieboli
Skip to content