Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PIN PARK | kinoMANUAL Salon zimowy 19.01-31.03

23 marca

 

KONCERT: PIN PARK

TBA

 

kinoMANUAL zostało założone przez Agę Jarząb i Maćka Bączyka. To mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej z Wrocławia (Polska) nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem.
kinoMANUAL eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego. Ich najczęściej nagradzany film „25/25” zdobył II nagrodę na Festiwalu Punto y Raya 2018 oraz I nagrodę dla najlepszego polskiego filmu na Festiwalu ANIMOCJE 2019. kinoMANUAL koncertował na żywo z zespołem Pin Park w Polsce, Anglii, Niemczech, Holandii i Francji.
kinoMANUAL współpracuje z międzynarodowymi instytucjami sztuki, artystami i badaczami na całym świecie jako motion designer i organizator targów sztuki. Od 2015 roku stale współpracują z Punto y Raya Festival z Hiszpanii, Filmverkstaden z Finlandii (jako aktywny członek stowarzyszenia Filmverkstaden) oraz O!Pla Polish Film Festival z Polski.
kinoMANUAL prowadzi warsztaty animacyjne dla dorosłych i dzieci podczas festiwali animacji i filmu, targów sztuki i pokazów kultury.

 

Aga Jarząb jest twórczynią filmów, animatorką i projektantką graficzną, urodzona we Wrocławiu w 1977 roku. Mieszka i pracuje w swoim rodzinnym mieście. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu z tytułem magistry sztuk pięknych, rozpoczęła tam pracę jako wykładowczyni i pracowniczka naukowa. W 2017 roku uzyskała stopień doktory w dziedzinie sztuki i kontynuuje pracę dydaktyczną na Wydziale Sztuki Mediów.
Rozpoczęła swoje doświadczenie artystyczne jako graficzka, ale w końcu znalazła swój artystyczny wyraz w animacji. Koncentruje się na filmach animowanych w technikach tradycyjnych, takich jak rysunek, wycinanka czy reżyseria bezpośrednia. Jej filmografia zawiera głównie abstrakcyjne, eksperymentalne filmy krótkometrażowe. Od 2014 roku współpracuje z Maćkiem Bączykiem w duecie kinoMANUAL. Razem tworzą filmy i spektakle, które są pokazywane na wielu festiwalach animacji na całym świecie.
Jako graficzka i animatorka Aga Jarząb współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, takimi jak muzea, targi sztuki i festiwale filmowe. Dwa jej filmy z „Siostry Jarząb” znalazły się w antologii DVD „Akcja – animacja” wydanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej NInA.

 

Maciej Bączyk ur. 1977, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Maciek Bączyk zajmuje się dźwiękiem i obrazem w praktyce i w teorii. W 2010 roku Bączyk powrócił do sztuk wizualnych, głównie filmu eksperymentalnego i instalacji. Jedną z najważniejszych cech jego prac jest ręczny kontakt z folią, taśmami, narzędziami i samym procesem produkcyjnym. Występował i nagrywał z zespołami AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty oraz z jego obecnymi zespołami: Kristen, Pin Park. Jest także kuratorem gościnnym na Think Tank Lab Triennale, Międzynarodowym Festiwalu Rysunku Współczesnego we Wrocławiu.

Patroni medialni:
TVP Kultura, Radio Wrocław Kultura, Kwartalnik Fotografia, Miesięcznik Odra, Pismo Artystyczne Format, Contemporary Lynx
Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Szczegóły

Data:
23 marca
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1146914090010434

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

FOTO-GEN galeria sztuki
pl. Nankiera 15
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content