Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Igor Gawlikowski | SYTUACJA JEST DOSKONAŁA

1 marca

Igor Gawlikowski
SYTUACJA JEST DOSKONAŁA
13.02–4.03.2024
kurator: Marcin Mierzicki
otwarcie wystawy i zdarzenie dźwiękowe „Idzie Nowe cz.1”
13.02.2024 | wtorek | godz.18:00
zdarzenie dźwiękowe „Idzie Nowe cz.2”
1.03.2024 | piątek | godz. 18:00
__________________________
Kolejna odsłona w projekcie kuratorskim Marcina Mierzickiego SYTUACJA JEST DOSKONAŁA, który został zainicjowany w kontekście 35-lecia Galerii Entropia to wystawa opierająca się na tekstach i instalacji dźwiękowej Igora Gawlikowskiego, artysty związanego z wrocławską sceną muzyczną. Tekst i jego „odbicia” wyrażone dźwiękami, budują w galerii Entropia wielowarstwową kompozycję audiowizualną, która zapowiada unikalne zderzenie nieoczywistych wartości.
„Jednym z tematów, który mnie ostatnio pochłania, który chciałbym poddać pewnej analizie na wystawie, jest korelacja jaka zachodzi między pamięcią doświadczeń słuchowych, a stanami emocjonalnymi, jakie tym zdarzeniom towarzyszą. Użyłem w tym celu metody retrospekcji, starając się przy okazji zbadać, na ile proces ten da się odwrócić i przenosić na osoby pozbawione moich pierwotnych doświadczeń. Drugim zagadnieniem, poruszonym tym razem w instalacji dźwiękowej, jest autotest inteligencji kognitywnej, czyli pętla złożona ze słów wyrażających narastanie i opadanie napięcia metodą przeciwnej interpretacji emocjonalnej. Obie prezentacje, a także performans: „Idzie Nowe” są fragmentami szerszego spojrzenia, któremu przydałem miano: „Energetycznych cykli aktywności, zmierzających ku przerwaniu, bądź ustaniu, przez proces naturalnego wyciszenia”
__________________________
Igor Gawlikowski – gitarzysta , kompozytor, eksperymentator, autor i współautor muzyki do 15 spektakli teatralnych, 5 słuchowisk radiowych, 5 performansów. Współzałożyciel i artysta interdyscyplinarnej grupy Karbido (2003r.) w jej realizacjach: audio-spektaklu „Stolik” – wykonywanego na specjalnym elektroakustycznym stole (Grand Prix 27. PPA nurtu OFF, 2006, nominacja do Edinburgh International Festival Award 2007, Nagroda Publiczności Festiwalu FADJR, Teheran, 2010, Główna nagroda dla najlepszego spektaklu FRINGE WORLD FESTIVAL PERTH, Australia, 2012) oraz audioperformance’u „Table around Cage” (Mózg Bydgoszcz 2012) – artystycznego dialogu Karbido z Johnem Cage’em; „Music 4 Buildings” (2010 r.) – eksploracji związków muzyki i architektury; trylogii „Samogon – Cynamon – Absynt” czyli cyklu multimedialnych koncertów powstałych w wyniku współpracy z ukraińskim pisarzem Jurijem Andruchowyczem. W 2017 r. z okazji programu MKiDN Zamówienia kompozytorskie 2017/2018 skomponował złożone z 12 utworów, interdyscyplinarne „Oratorium Ziemi” na chór (Wielki Chór Młodej Chorei), zespół rockowy (KORMORANY – legendy wrocławskiego undergroundu), elektronikę i tancerzy prezentowane na festiwalu Retroperspektywy w Łodzi.
__________________________
www.entropia.art.pl

Szczegóły

Data:
1 marca
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/699476849015870/699476859015869

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

Entropia
Rzeźnicza 4
Wrocław, Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content