Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LOTTO | kinoMANUAL Salon zimowy 19.01-31.03

2 marca

Zapraszamy na drugi koncert w ramach wystawy „Salon Zimowy” duetu kinoMANUAL, na którym wystąpi grupa LOTTO. Wstęp wolny!
LOTTO
https://lottoband.bandcamp.com/
Mike Majkowski: kontrabas
Łukasz Rychlicki: gitara, gitara basowa
Paweł Szpura: perkusja
Razem eksplorują granice różnych rodzajów muzyki, takich jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album zespołu, zatytułowany „ASK THE DUST”, został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC.
Ich drugi album „LOTTO” ukazał się w kwietniu 2016 roku nakładem wytwórni Instant Classic i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki. Zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej na płytę roku, a także został wysoko oceniony przez wielu innych krytyków i portale muzyczne.
Trzecia płyta zespołu, zatytułowana „VV”, ukazała się w październiku 2017 roku również nakładem wytwórni Instant Classic. Muzyka zawarta na tej płycie przyniosła nowe brzmienia, a zespół eksperymentował także z nowym instrumentarium.
W 2019 roku ukazała się EPka „PIX”, która pokazała inne oblicze zespołu, wykorzystując wcześniejsze nagrania i instrumenty elektroniczne.
W 2020 roku miała premierę płyta „Lotto HOURS AFTER”. Po ponad rocznej przerwie, zespół wydał dwie płyty, „AXOLOTL” i „SUMMER”, które ukazały się nakładem Gusstaff Records w dniu 22.09.2023 roku.
W swojej karierze LOTTO zagrało wiele koncertów, w tym na renomowanych festiwalach takich jak UNSOUND FESTIVAL w Krakowie, OFF FESTIVAL w Katowicach, TAURON NOWA MUZYKA w Katowicach, JAZZ JANTAR w Gdańsku, ENJOY JAZZ HEIDELBERG w Niemczech, czy LE GUESS WHO? w Utrechcie.
A kinoMANUAL to mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem, eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, Agnieszka Jarząb i Maciej Bączyk tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego.

kinoMANUAL

To drugi z trzech koncertów w ramach wystawy Salon Zimowy, którą można oglądać do 31.03 we wrocławskiej galerii FOTO-GEN.
Ilość miejsc ograniczona, więc postarajcie się być wcześniej. No i zaplanujcie sobie jeszcze sobotę 23.03 na koncert PIN PARK.

 

 

kinoMANUAL zostało założone przez Agę Jarząb i Maćka Bączyka. To mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej z Wrocławia (Polska) nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem.
kinoMANUAL eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego. Ich najczęściej nagradzany film „25/25” zdobył II nagrodę na Festiwalu Punto y Raya 2018 oraz I nagrodę dla najlepszego polskiego filmu na Festiwalu ANIMOCJE 2019. kinoMANUAL koncertował na żywo z zespołem Pin Park w Polsce, Anglii, Niemczech, Holandii i Francji.
kinoMANUAL współpracuje z międzynarodowymi instytucjami sztuki, artystami i badaczami na całym świecie jako motion designer i organizator targów sztuki. Od 2015 roku stale współpracują z Punto y Raya Festival z Hiszpanii, Filmverkstaden z Finlandii (jako aktywny członek stowarzyszenia Filmverkstaden) oraz O!Pla Polish Film Festival z Polski.
kinoMANUAL prowadzi warsztaty animacyjne dla dorosłych i dzieci podczas festiwali animacji i filmu, targów sztuki i pokazów kultury.

 

Aga Jarząb jest twórczynią filmów, animatorką i projektantką graficzną, urodzona we Wrocławiu w 1977 roku. Mieszka i pracuje w swoim rodzinnym mieście. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu z tytułem magistry sztuk pięknych, rozpoczęła tam pracę jako wykładowczyni i pracowniczka naukowa. W 2017 roku uzyskała stopień doktory w dziedzinie sztuki i kontynuuje pracę dydaktyczną na Wydziale Sztuki Mediów.
Rozpoczęła swoje doświadczenie artystyczne jako graficzka, ale w końcu znalazła swój artystyczny wyraz w animacji. Koncentruje się na filmach animowanych w technikach tradycyjnych, takich jak rysunek, wycinanka czy reżyseria bezpośrednia. Jej filmografia zawiera głównie abstrakcyjne, eksperymentalne filmy krótkometrażowe. Od 2014 roku współpracuje z Maćkiem Bączykiem w duecie kinoMANUAL. Razem tworzą filmy i spektakle, które są pokazywane na wielu festiwalach animacji na całym świecie.
Jako graficzka i animatorka Aga Jarząb współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, takimi jak muzea, targi sztuki i festiwale filmowe. Dwa jej filmy z „Siostry Jarząb” znalazły się w antologii DVD „Akcja – animacja” wydanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej NInA.

 

Maciej Bączyk ur. 1977, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Maciek Bączyk zajmuje się dźwiękiem i obrazem w praktyce i w teorii. W 2010 roku Bączyk powrócił do sztuk wizualnych, głównie filmu eksperymentalnego i instalacji. Jedną z najważniejszych cech jego prac jest ręczny kontakt z folią, taśmami, narzędziami i samym procesem produkcyjnym. Występował i nagrywał z zespołami AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty oraz z jego obecnymi zespołami: Kristen, Pin Park. Jest także kuratorem gościnnym na Think Tank Lab Triennale, Międzynarodowym Festiwalu Rysunku Współczesnego we Wrocławiu.

Patroni medialni:
TVP Kultura, Radio Wrocław Kultura, Kwartalnik Fotografia, Miesięcznik Odra, Pismo Artystyczne Format, Contemporary Lynx
Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Szczegóły

Data:
2 marca
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1110392333271318

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

FOTO-GEN galeria sztuki
pl. Nankiera 15
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content