Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZONE NULL (Burkhard Beins / Tony Elieh), FERAL CHILDREN (Jan Fanfare / Aleksander Olszewski)

30 listopada, 2023

ZONE NULL
Berliński duet Tony’ego Elieh’a i Burkhard’a Beins’a w wyjątkowy sposób posługuje się instrumentarium, na które składają się dwie gitary basowe wspomagane analogowymi i cyfrowymi efektami.
O ile w przypadku tego pierwszego gitara basowa od początku była podstawowym narzędziem pracy jako improwizatora na scenie muzycznej Bejrutu, czy może przede wszystkim basisty zespołów KARKHANA, CALAMITA i indie rockowego SCRAMBLED EGGS, to z kolei Beins jest przede wszystkim perkusistą, kompozytorem eksperymentalnej elektroniki czy szerokorozumianego sound artu. W każdym razie z gitarą basową zaczął mieć do czynienia względnie niedawno w krautrockowo-noise’owym zespole SLURGE.
Ze spotkania artystów wyłania się dźwiękowa fikcja ZONE NULL. Fikcja rozwija się w ramach szerokiego horyzontu inspiracji i doświadczeń łączących tych dwóch artystów, obejmującego muzykę konkretną, eksperymentalną, improv aż po elektronikę, post-punk czy avant rock.

FERAL CHILDREN
Aleksander Olszewski (instrumenty perkusyjne) i Jan Fanfare (instrumenty strunowe) to duet, który eksploruje w pełni improwizowane ścieżki dźwiękowe. Daje wgląd w abstrakcyjny świat bezkształtnej wewnętrznej pustki dwóch oderwanych od świata wyrzutków, którzy wracając po własnych śladach potykając się o rytm i dźwięk. Podnoszą rzeczy napotkane na tej drodze, badają i bezmyślnie napychają uszy słuchaczy. A wszystko przy względnie małej ilości decybeli.
Start 20.30, wstęp: 40 PLN
Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
30 listopada, 2023
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1028279245116563/

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

BEMMA BAR
Uniwersytecka 1
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content