Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trupa Trupa

27 października, 2023

Trupa Trupa to post punkowy, psychodeliczny zespół z Gdańska.
👉🏼 Według Guardiana „twórczość zespołu to połączenie nieoczywistych melodii i tekstów, które penetrują ciemne zakamarki ludzkiego istnienia”, natomiast Pitchfork uważa że „Trupa Trupa wnosi poezję i subtelność do psychodelicznego rocka.” Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk i Wojtek Juchniewicz.

Link do wydarzenia
📀 Na swoim koncie mają albumy „Headache” (Blue Tapes and X-Ray Records, 2015), „Jolly New Songs” (Ici d’ailleurs 2017) „Dream About” (Sub Pop, 2019), „Of The Sun” oraz EP„I’ll find” (Glitterbeat Records, Lovitt Records, Moorworks, Antena Krzyku, 2019). 6 marca 2019 roku wytwórnie te wydały kolejny album zespołu – EP „I’ll find”.

🙌🏼 Najnowszy album zespołu „B FLAT A” ukazał się 11 lutego 2022 roku. Kiedy z powodu pandemii, ustała wszelka aktywność koncertowa, zespół Trupa Trupa zamknął się w swoim studiu na bardzo długi okres kompozycyjno-nagraniowy. Efektem tej pandemicznej sytuacji było zarejestrowanie 25 piosenek, z których finalnie na album „B FLAT A” trafiło 11 utworów w dużej mierze dotyczących mechanizmów dezintegracji osobowości. Trupa Trupa na wcześniejszych albumach bardzo często poruszała tematykę pesymizmu i ciemności ale przez pandemię doszło do jeszcze większego zagęszczenia atmosfery absurdu i rozpadu.

Trupa Trupa wystąpiła do tej pory m.in. na Desert Daze Festival, Rockaway Beach Festival, SXSW, Primavera Sound i Iceland Airwaves. Zespół wziął również udział w sesji NPR Tiny Desk i sesji BBC Radio 6 Music. Utwory Trupy Trupa pojawiają się regularnie w radiu BBC 6. Grali je m.in. Iggy Pop, Marc Riley, Mary Anne Hobbs, Steve Lamacq, czy Gideon Coe. Ostatnie wydawnictwa zespołu gościły także w audycji Henry’ego Rollinsa na antenie KCRW oraz w rozgłośniach The Current, WFMU, KEXP i NPR. 21 lutego 2023 roku ukazała się eksperymentalna i limitowana kaseta „ttt”, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki.

 

Szczegóły

Data:
27 października, 2023
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1396290557615844

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

Firlej
Grabiszyńska 56
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content