Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

szklane oczy, blisko pola, chujoza, Andrzej / Kwietniewski, Gary Gwadera

3 maja

Konferencja Majowa, z kulminacją 3 maja,
udział zapowiedziały:
szklane oczy (Katowice) https://szklaneoczy.bandcamp.com/
blisko pola (Wolimierz / Łódź)
https://bliskopola.bandcamp.com/
chujoza (Jelenia Góra) https://chujoza.bandcamp.com/
Andrzej / Kwietniewski (Berlin / Wolimierz) maszyny / gitary / bity / hałas
Gary Gwadera (Łódź)
a także inni, którzy jeszcze nie zapowiedzieli ale możliwe że przyjadą.
Poza tym imieniny Konstytucji i urodziny Borowca.
Budują się już toalety i scena na zew.
namioty kampery psy friendly
Humory dopisują i coraz mniej pijemy.
Zapraszamy, tak po prostu, ale jednak
w programie konferencji: słońce, albo deszcz, wiatr, zabawy z psami, rozmowy, dyskusje, pole, las, góry w tle, kilka drzew, brak snu, sen, kręcenie się w kółko, spotkania ze wspaniałymi ludźmi, wymiana słów albo
chujoza – Ekipa czterech młodych ludzi.
Wyrażająca siebie poprzez mocne crust punkowe brzmienia.
Poruszająca problematykę współczesnego świata.

Szklane Oczy grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelią. Lubią koncertować i dużo koncertują – zagrały między innymi podczas festiwali Opener, Soundrive, Ars Cameralis, Enea Spring Break grały też w Hipnozie, w P23, na katowickim rynku, na 50 urodzinach Spodka, w czynnej elektrowni, w zoo, w porcie, w więzieniu (dla osadzonych). Grały też w Czechach (Ostrawa, Brno, Czeski Cieszyn), we Francji (Roubaix) i Niemczech (Berlin). Zostały uznane za jedne z 10 najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce – nagroda Sanki Gazety Wyborczej. Dziewczyny są laureatkami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze – zdobyły patronat Katowic Miasta Muzyki UNESCO. W 2023 zespół zdobył 2 nagrody na Festiwalu Fama (im. Maksa Szoca, oraz nagrodę specjalną Radia 357) W 2020 ukazała się ich debiutancka płyta „rzeczywistość”. W 2022 wyszedł ich winyl z nowymi piosenkami, który wydała Antena Krzyku. Obecnie pracują nad 3 płytą.
blisko pola (Wolimierz/Łódź) duet, który tworzą gitarzysta i wokalista Piotr Kwietniewski oraz perkusista Piotr Gwadera, powraca niespodziewanie po 10 latach z nową płytą (na kasecie). Na albumie zatytułowanym „pali się” słyszymy psychodeliczne, ale oszczędne w formie, słoneczne alt-popowe piosenki.
Piotr Gwadera – łódzki mistrz perkusji pochodzący z Kielc. Potrafi dodać wyjątkowego, zaskakującego charakteru dowolnej muzyce. Znany jest z projektów rockowych, punkowych, eksperymentalnych, jazzowych i swobodnie improwizowanych. Od ładnych kilku lat jest również wiodącym perkusistą na ogólnopolskiej scenie wiejskiej muzyki tradycyjnej, gdzie słynie z wybitnej swobody posługiwania się rytmami trójkowymi w grze na dżazie. Udzielał się jako nauczyciel bębnienia m.in. na festiwalu w Sędku. Ponadto interesuje go tradycja indonezyjskiego gamelanu. Gwadera jest miłośnikiem starych bębnów i blach, wielbicielem VHS-ów i wszelakich taśm magnetycznych. Jego główne zespoły to: Bielas i Marynarze, L.Stadt, Odpoczno, Radical Polish Ansambl,
Dżezbandyta. Współpracował ze Stevenem Bernsteinem, Marcinem Maseckim, Eugeniuszem Rebzdą, Julianem Jarząbem, Jerzym Mazzollem, Antonim Gralakiem.
Piotr Kwietniewski – pochodzący z Łodzi piosenkarz i gitarzysta samouk, naiwny optymista, od kilku lat koczuje w starym Autosanie na łące na Pogórzu Izerskim, gdzie przychodzą do niego nowe piosenki. współtwórca niszowej marki swetrów NIC łódź.

 

 

Szczegóły

Data:
3 maja
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1094128191705384/

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

Atelier WOLIMIERZ
Dworcowa 75
Wolimierz, Poland
+ Google Map
Skip to content