Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Shepherds of Cats

3 września, 2023

Shepherds of Cats to unikalny projekt audiowizualny, który zaowocował wydanymi 7 albumami i ponad 50 spektaklami w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Japonii. Używając improwizacji jako podstawowego narzędzia, opowiadamy dźwiękowe historie nierozłącznie uwikłane w kontekst wizualny.
Spektakle powstają całkowicie w czasie rzeczywistym, w szczególny sposób nawiązując grę z odbiorcą i jego oczekiwaniami. Czasem wyciągają rękę do widzów, czasem ich rozśmieszają, rzucają im wyzwanie lub zaskakują, zwracając się w zupełnie niespotykanych kierunkach. Bywają zanurzeniem się w dronowej, klimatycznej masie dźwięków, hipnotyzującą rytmiczną medytacją, frenetycznym dialogiem instrumentów, hałaśliwym chaosem lub przyjemnym melodyjnym doświadczeniem. Często te style przenikają się, grają w kontrapunkcie, albo walczą ze sobą o swoje miejsce w całej opowieści.

Link do wydarzenia

Shepherds of Cats to:
Aleksander Olszewski – etniczne instrumenty perkusyjne
Adam Webster – wiolonczela/głos
Jan Fanfare – gitara/preparowane ukulele/daksofon/loopy/głos
Dariusz Błaszczak – syntezatory
Maciek Piątek aka Vj Pietrushka – live video (VJ)
Koncertowaliśmy w takich miejscach jak: Cafe OTO w Londynie, Kreuzung an St. Helena dla In Situ Art Society w Bonn, Das Gespinst w Essen, MK Gallery w Milton Keynes czy The Kazimier Gardens w Liverpoolu, Klub Dragon w Poznaniu. Nagrywaliśmy płyty z takimi muzykami, jak Günter Heinz (niemiecki puzonista), Ayako Ogawa (japońska pianistka), Pascal Ansell AKA Panelak (brytyjska scena muzyki elektronicznej). Ściśle współpracujemy z Davidem McLeanem, mieszkającym w Manchesterze saksofonistą i szefem wytwórni Tombed Visions Records. W maju 2017 roku we współpracy z japońskimi artystami stworzyliśmy improwizowany spektakl audiowizualny oparty na tańcu butoh. Prezentowaliśmy go w Japonii, Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii i Polsce.

 

Szczegóły

Data:
3 września, 2023
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/2006476459701565

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

BEMMA BAR
Uniwersytecka 1
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content