Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rygor i Wyobraźnia Trio / Ju- Ghan / Rybicki / Zając

28 czerwca, 2023

Zapraszamy na cykl wydarzeń kulturalnych, które będziemy przeprowadzać na ulicy Świdnickiej pod pomnikiem Chrobrego w naszym Book Trucku w roku 2023.
Na początek:
Rygor i Wyobraźnia Trio / Ju- Ghan / Rybicki / Zając
Adaptacja muzyczna książki Kamila Zająca.
Startujemy o 18:00
Premierowy koncert Tria Rygor i Wyobraźnia. Efket kontrolowanej improwizacji trójki przyjaciół, którzy zaprezentują zaskakujący mariaż muzyki i liryki:
Ju-Ghan – kontrabas
Mateusz Rybicki – klarnet, saksofon
Kamil Zając – słowa, wokal

Link do wydarzenia

 

Słuchowisko „Rygor i wyobraźnia” powstaje na kanwie książki, która ukazała się w 2022 roku nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza. Autor wraz z akompaniamentem czterech cenionych muzyków związanych z Wrocławiem oraz Dolnym Śląskiem (Dariusz Dżugan – kontrabas, Mateusz Rybicki – klarnet i saksofon, Artur Majewski – realizacja i mastering) zabierze słuchaczy w liryczną podróż. Całość zarejestrowanego materiału, zostanie zremasterowana i umieszczona na otwartych platformach streamingowych. Synestezja poezji i muzyki, swoisty mariaż i tworzenie nowej jakości z ukłonem dla słuchaczy.
————————————————————
Słuchowisko powstało w Ziębickim Centrum Kultury
Patronat socjalny: Tkliwi nihiliści opanowujący pozycję dystansu
Partner: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

————————————————————
Bio:
Kamil Zając – Poeta, autor „Pieśni Muniny Schwartz vel Adabisi” (2006), które zostały przetłumaczone między innymi na język angielski i opublikowane w amerykańskim kwartalniku „New Letters”. Na ich podstawie powstała muzyka (https://soundcloud.com/munina-schwartz-vel-adabi) oraz spektakl teatralny w Riverside w Kalifornii. Debiutował tomem „Szepty i szyki” (2016) za który otrzymał Wrocławską Nagrodę wARTo.Prowadzi autorską audycję „Spod, ponad, zza – audycja literacka” w Akademickim Radiu Luz. Mieszka we Wrocławiu. Twórca profilu Tkliwi nihiliści opanowujący pozycję dystansu – http://www.facebook.com/tkliwinihilisci.
————————————————————
Tom poetycki „Rygor i wyobraźnia” – druga poetycka książka Kamil Zająca jest swoistą grą na wielu resentymentach. Autor świadomie rezygnuje z samolubnej zabawy językiem na rzecz komunikatywności i przekazu. Tak jak w dotychczasowych wierszach Zając puszcza rumaki zmysłów, daje upust swojej wyobraźni, ale mocno trzyma lejce etyki. Wiersze przedstawione w tomie tworzą swoisty rys moralny. Momentami ostry, niekiedy gorzki, oczywiście przełamany dowcipem i podszyty bezkompromisowością. Bez wątpienia warto wsłuchać się w ten rygor lirycznej refleksji, bo to głos wyraźny i osobny na scenie poetyckiej.
Książka ukazała się w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Dostępna w księgarni Tajne Komplety.
————————————————————
Wydarzenie jest elementem interdyscyplinarnego projekt „Book Truck na Świdnickiej: jazda kulturalna”, który będzie się odbywać przy ul. Świdnickiej, w cieniu pomnika Chrobrego. Celem inicjatywy jest ożywienie kulturalne tej części miasta.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

 

Miejsce: Book Tuck / ulica Świdnicka 38A, 50-068 Wrocław, Polska

Szczegóły

Data:
28 czerwca, 2023
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/2073042026366304/

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

Lokalizacja nietypowa WROCŁAW
Skip to content