Trio trzech indywidualności, zespół tworzy swoje kompozycje wspólnie improwizując. Ich muzyka przecina się na styku free jazzu, spiritual jazz oraz muzyki ludowej z całego świata. Ważny jest dla nich pierwiastek emocjonalny oraz dusza wkładana w dźwięk. Można się spodziewać wielu klimatycznych melodii wychodzących z ciszy a także dużej zespołowej energii – pełnego zakresu dynamiki.
Mateusz Rybicki – klarnet, klarnet basowy
Zbigniew Kozera – kontrabas
Cyprian Pakuła – perkusja
Bilety w cenie 30zł dostępne na wejściu
Mateusz Rybicki
Mateusz Rybicki jest klarnecistą i saksofonistą jazzowym, improwizatorem i kompozytorem związanym ze sceną muzyki improwizowanej i poszukującego jazzu. Współpracował i współpracuje z takimi zespołami jak: Ascetic, Kuhn Fu, Dzsindzsia, Sundogs, Ircha, Piotr Damasiewicz Power of the Horns, Joelle Leandre Quartet, Małe Instrumenty. Styl gry Mateusza jest charakterystyczny i unikalny, w czytelny sposób odnosi się do tradycji jazzu, czerpie też z ducha muzyki etnicznej i klasycznej, jest esencjonalny, organiczny i charakteryzuje się ogromną kreatywnością.
https://multikultiproject.bandcamp.com/album/xu
https://chainsmokers.bandcamp.com/…/gdzie-koniec-t-czy…
id.ffm.to/ascetic
Zbigniew Kozera
Wrocławski kontrabasista grający również na marokańskim Guimbri. Zakorzeniony w spiritual jazz, free jazz i wolnej imrowizacji ostatnie lata coraz częściej sięga do tradycji muzyki świata (Afryka, szczególnie Maroko, Gabon). Znany z m.in Into the Roots, Sundogs, Rybicki Kozera, Widma, Dominik Strycharski Core. Wydaje albumy w polskich i zagranicznych labelach ( no Not Two, Cleen Feed, Phonogram Unit) Zapraszany do współpracy przez Joelle Leandre, Nicole Mitchell, Zlatko Kaucic, Tomeka Reid.
https://cleanfeedrecords.bandcamp.com/album/wsch-d
https://joselencastre.bandcamp.com/album/chymeia
https://sluchaj.bandcamp.com/album/sundogs
Cyprian Pakuła
Szczeciński perkusista, uczeń szkoły muzycznej. Najcieplej wspomina współprace z takimi muzykami jak m.in.: Mikołaj Trzaska, Jerzy Mazzoll, Olo Walicki, Marek Kazana, Anna Gadt czy Paweł Postaremczak. Inspiracją dla niego są wielcy innowatorzy nowoczesnego jazzu lat 60-tych, free jazz a także muzyka ludowa z całego świata. Nie stroni od niecodziennych brzmień w nietypowych składach personalnych. W muzyce ceni sobie swobodę, otwartość oraz chęć podążania cały czas naprzód.
Grafikę wykonała Ewa Głowacka