Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KRZAKI (Czarek Rosiński), XDZVØNX

27 października, 2023

Dokładna geneza Halloween nie jest znana, choć odniesienia do tego zwyczaju są często widoczne w kulturze popularnej, od niedawna także w Polsce. Więcej wiemy natomiast o bliższych nam kulturowo Dziadach, folklorze słowiańskim będącym określeniem na duchy przodków. Istotą tych obrzędów było „obcowanie żywych z umarłymi”, a konkretnie nawiązywanie relacji z duszami przodków, okresowo powracającymi do siedzib z czasów swojego życia. Tak czy owak, oba zjawiska bierzemy za punkt wyjścia do spotkania się z Wami na zamkowych deskach. Będzie to pierwszy koncert w formule 'wszyscy na scenie’, będący jednocześnie zaproszeniem do generowania i realizowania pomysłów w zamkowych przestrzeniach.

Link do wydarzenia

⚰️ KRZAKI to solowy projekt muzyczny Czarka Rosińskiego (młyn, Rozwód). Jego występy charakteryzują międzygatunkowym i szerokim spektrum głównie elektronicznych brzmień. W swojej twórczości live wykorzystuje syntezator modularny oraz cyfrowe metody kreacji i przetwarzania dźwięku. Jednym z jego założeń jest dostosowanie charakteru danego występu do przestrzeni i klimatu wydarzenia, dlatego podczas „Halloween na scenie” możemy się spodziewać mrocznych dźwięków inspirowanych horrorami, dziadami i słowiańskim bestiariuszem.
https://mlyn.bandcamp.com/
https://rozwod.bandcamp.com/

😱 xDZVØNx, czyli wrocławska wiertara mroczno-elektroniczna. Snork, fairy trap i sacral noise pop. Dźwięki zniszczonej taśmy znalezionej na chodniku. Muzyka xDZVØNx to 100 ton betonu zrzuconych na głowę, niekontrolowana petarda i nagły przypływ gorliwych mistycznych uczuć na tygodniowym nielegalnym rave’ie.
„Żeby pod sceną chciało się naraz tańczyć, pogować i uciekać jakby świat miał się na tej imprezie skończyć – tu już trzeba energii i charyzmy tego duetu”. — Polska z Offu
https://linktr.ee/xDZVONx

📼 AGATA KALINOWSKA – The Holy Witness – prezentacja materiału wideo zrealizowanego w ramach Mikrorezydencji OPT
„Trochę mi się pozmieniały plany w ramach opetowej rezydencji i zostałam tropicielką aniołów i grozy kościelnej. Dziwnie się wraca do tych przestrzeni po latach ignorowania katolickiej wizualności, a tam przecież jest takie bogactwo niejednoznaczności, symboliki i przedstawień mających źródło dużo głębiej niż sama religia katolicka, że ta drama mnie kompletnie wciągnęła.”
→ https://www.instagram.com/agatakalinowskapl/

🏰 HALLOWEEN NA SCENIE 👻
Krzaki (Czarek Rosiński), xDZVØNx, Agata Kalinowska
27 października 2023 – piątek
OPT Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław – Leśnica
godz. 20.00, wejście przez basztę, prawe skrzydło
bilety: 15 zł (w kasie Zamku), 17 zł (przedsprzedaż online), 30 zł (w dniu koncertu)

Kup bilet: https://bilety.io/LqqxQ
Info OPT Zamek

Szczegóły

Data:
27 października, 2023
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/194437413685820

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

OPT Zamek
plac Świętojański 1
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content