Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Sitartronic/Pekoslavsky feat Kasia Szetela-Pękosz

19 lipca

Sitartronic/Pekoslavsky to wyjątkowy duet, który łączy brzmienie tradycyjnego indyjskiego instrumentu sitar oraz handpanów. Duet tworzą Tomasz Orszulak (sitar, gitara elektryczna) oraz Michał Pękosz (handpany, bębny obręczowe). W maju 2024 roku ukazała się ich pierwsza wspólna płyta o nazwie „Ragas and Tales”.
Gościnnie z duetem wystąpi wokalistka Kasia Szetela-Pękosz.
W czasie koncertu wysłuchamy klasycznej muzyki indyjskiej, kompozycji autorskich inspirowanych muzyką różnych kultur oraz kilku polskich pieśni tradycyjnych w autorskich aranżacjach, które zaśpiewa Kasia Szetela-Pękosz.

Swoją muzykę określają ‘Future Etno’ – gatunek, w którym indyjskie i etniczne inspiracje, transowe rytmy oraz przestrzenna elektronika przenikają się z ambientem oraz jazzem. Jednym słowem piękna emocjonalna muzyka w żywiołowym wykonaniu świetnych muzyków, zaczarują każdego. Mają za sobą występy m.in. na takich festiwalach jak Summer Contrast, Fruń, Uroczysko, Podwodny Wrocław.

Koncert będzie również okazją do zapoznania się z nietypowymi instrumentami, takimi jak m.in. sitar czy handpan.
SITAR to instrument z kilkusetletnią już historią, na którym tradycyjnie wykonuje się indyjskie ragi. O tym czym są ragi można by długo pisać, lepiej więc wsłuchać się w nie i dać się ponieść niesionym przez nie historiom. Każda bowiem raga wyzwala inne doznania i emocje.
HANDPAN to innowacyjny szwajcarski wynalazek z 2000 roku nazywany najmłodszym instrumentem świata. Swoją rosnącą popularność zawdzięcza pięknemu głębokiemu wprawiającemu w trans brzmieniu, oraz nietypowemu wyglądowi. We wprawnych rękach potrafi zaskoczyć bogactwem niuansów oraz perkusyjnych możliwości.

Tomasz Orszulak – wrocławski gitarzysta, sitarzysta, kompozytor i producent. Od lat aktywny na wrocławskiej scenie muzycznej, twórca solowego projektu Sitartronic, znany m.in. ze współpracy z grupami Małe Instrumenty, Pieśni Piękne, Kormorany, występował z wieloma twórcami z Polski i zagranicy, m.in. Emam & Friends, Gendos, Ruso Sala, Eklektik Orkiestra. Nagrywa muzykę do filmów, słuchowisk i spektakli teatralnych. W ramach projektu Sitartronic nagrał płytę z wrocławskimi wokalistkami „Lower Silesia Voices” (link).

Michał Pękosz – pochodzący z Rzeszowa perkusista, ukończył klasę perkusji w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jego pasją są bębny obręczowe, których uczy się u Murata Coskuna i Yshaia Aftermana oraz handpany. Obecnie współpracuje m.in. z Nikolą Kołodziejczykiem i Natalią Kukulską.

Kasia Szetela-Pękosz – wokalistka, skrzypaczka, altowiolistka, pedagożka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje jako instruktorka śpiewu. Współtworzy zespół Kosy, z którym w 2021 roku reprezentowała Polskę na targach muzycznych Womex w Portugalii. Brała udział w takich projektach muzycznych jak Milczące Lasy oraz Młyn Jazz Festival.

Szczegóły

Data:
19 lipca
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1470823603805888

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

OpatoVice
Braci Gierymskich 149
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content