Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kaszel (PL) / Enxin/Onyx (JP) / Złe oko (PL) / AAF23

23 września, 2023

Zapraszamy na koncerty 5. dnia Avant Art Festival 2023 Wrocław:

////// ENXIN/ONYX (JP)
“Niepewne chwianie się między chaosem a harmonią” – tak określają swój najnowszy, wspólny projekt dwie gigantki industrialno-noisowej sceny. Jest w tym dużo racji, wszystkie dźwięki wydają się być dobrze przemyślane, a ustawione tak, by wprowadzić atmosferę chaosu i szaleństwa. Hiro Kone (aka Nicky Mao) i Tot Onyx (aka Tommi Tokyo, znana m.in. z Group A) łączą siły, style i umiejętności aby stworzyć zupełnie nowy rodzaj muzycznych doświadczeń. Jest to pokaz niezwykłych umiejętności i doświadczenia obu artystek. Na najnowszej EPce “Dorothy” opętańczy wokal wybija się raz po raz z metalicznych, mrocznych i ostrych elektronicznych dźwięków, utrzymując zainteresowanie słuchacza od początku do końca.

////// KASZEL (PL)
Kaszel powstał gdzieś pomiędzy drugą, a czwartą falą koronawirusa. Początkiem historii zespołu była infekcja płuc. Chorzy byli wszyscy. Kaszel był tak intensywny, że zespół czterech muzyków postanowił go nagrać telefonem. Nagranie następnie przetworzyli przez przetworniki gitar i efekty, a powstałe pętle kaszlu stały się koncepcją na zespół.
Kaszel twory psychodeliczne pejzaże muzyczne na podstawie nagrań z telefonów komórkowych. Kaszel to projekt młody, ale współtworzą go starzy wyjadacze wrocławskiej alternatywy, związani m.in. z takimi kapelami jak Ślina, Młyn, Torteks czy Kapela Timingeriu, jak również z niedawno powstałą Wrocławską Orkiestrą Improwizowaną.

 

////// ZŁE OKO (PL)
Wrażliwość na aktualne problemy społeczne, inspiracja średniowiecznymi pogańskimi motywami, otwarta buntowniczość i gotowość do ataku, 1-2-3 – Złe Oko patrzy! Jednoosobowy projekt artystki Olgi23 to efekt niezgody na ludzkie okrucieństwo, nierówności, stan polskiej i światowej polityki. Jest ujściem emocji w starym dobrym punkowym duchu i industrialno-elektronicznej estetyce. Surowe kolaże stworzone z sampli z YouTube’a i telewizji tworzą tło dla wypowiedzianych metalicznym głosem ostrych jak nóż manifestów.

 


_________
TICKETS ////////// 15 PLN [pre-sale] ///////// 25 PLN [w dniu wydarzenia]

 

Wydarzenie finansowano ze środków Miasta Wrocławia.

Szczegóły

Data:
23 września, 2023
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1318511175448259/

Organizator

Avant Art Festival
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Firlej
Grabiszyńska 56
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content