Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Graczyk & Rodzeń Duo

26 listopada, 2023

Listopadowy Wernisaż z Muzyką. Szatę malarską przygotuje świeżo upieczona absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – Beata Szafirowicz. Koncert zagra duet przyjaciół – Graczyk & Rodzeń Duo.

***
Beata Szafirowicz – ur. 25 października 1998 r. w Blachowni. Jej inspiracją jest natura. Maluje obrazy na pograniczu realizmu i abstrakcji. Chce sięgać głębiej, uchwycić detale, bogactwo form i ich zmienność – coś, co jest niezauważalne na pierwszy rzut oka. Obrazy Szafirowicz to nie tylko przedstawienie natury, to również ukazanie emocji, gra z wyobraźnią odbiorcy.
Jak sama twierdzi, czasem jest tak cienka granica między złudzeniem a rzeczywistością, że nie możemy dokładnie stwierdzić co jest prawdą a co nie. Skąd możemy mieć pewność, że formy, na które patrzymy wyglądają tak, jak podpowiada nam nasz wzrok?
A gdyby tak spojrzeć trochę głębiej. Zatracić się w myślach, poddać naszej fantazji. Spróbować dostrzec to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Przetransponować to na własny sposób.
Zobaczymy obrazy kreowane oczami naszej wyobraźni. Każdy z nas zobaczy coś innego. Tworzymy w naszych głowach wizje, mamy zdolność przekształcania rzeczywistości. Nie zawsze to, co zobaczymy wywoła w nas pozytywne odczucia. Obraz ujawnia nasze traumy, których niejednokrotnie nie jesteśmy świadomi. Pozornie niewinny, może wywołać skrajne emocje – dyskomfort, strach, zachwyt.
To organizmy nieograniczone żadną ramą. Żyją, tworzą swoje historie, połączenia, sploty. Trzeba tylko chcieć je dostrzec… i wysłuchać.

***
Graczyk & Rodzeń Duo to duet dwóch przyjaciół, klarnecisty Karola Graczyka i gitarzysty Bartosza Rodzenia, których łączy wspólna pasja do muzyki improwizowanej. Muzycy czerpią z różnych gatunków muzycznych, tworząc swoje własne oryginalne brzmienie.
Posłuchajcie:

Zapraszamy!
__________________________
WYDARZENIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
ZAPISY: od 31.10.2023
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek. Aby otrzymać wejściówkę, prosimy o wysłanie e-maila na adres sekretariat@wkformaty.pl

Szczegóły

Data:
26 listopada, 2023
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/245957935123745/

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

Klub Formaty
Samborska 3-5
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content