✹ Zapraszamy na finisaż wystawy ᴄᴏᴋᴏʟᴡɪᴇᴋ sɴᴇᴍ ʙʏᴌᴏ, ʙʏᴌᴏ ᴅᴏᴍᴇᴍ podczas którego zagrają Gosia Wrzosek, Mark Pohodin i Michał Wdowikowski
✹ 24.08.2024, godz. 19:00
✹ ul. Wojciecha Cybulskiego 35A we Wrocławiu (oficyna w podwórku)
✹ wstęp wolny
Trio zagra improwizowane ballady o komforcie oraz dyskomforcie na głos i harmonium (Gosia Wrzosek), gitarę elektryczną (Mark Pohodin) oraz perkusję (Michał Wdowikowski).
✹ Gosia Wrzosek – wokalistka, artystka wizualna i performerka. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Jej wykształcenie muzyczne opiera się na muzyce tradycyjnej, sakralnej i free jazzie. Eksploruje potencjał ludzkiego głosu, poszukując jego piękna i brudu. Współtworzy scenę muzyki improwizowanej w Polsce i jako kolektyw UKOJENIE prowadzi podcast w niezależnym Radiu Kapitał.
✹ Mark Pohodin – na co dzień zajmuje się fotografią oraz teorią sztuk wizualnych. Gitarą zainteresował się w nastoletnim wieku, pod wpływem ciężkich gatunków, ale miał długą przerwę od grania. Po przerwie zmienił podejście do muzyki na intuicyjne i praktyczne.
✹ Michał Wdowikowski – artysta związany z istniejącą niegdyś sceną muzyczną Gorzowa Wielkopolskiego. Aktualnie współtworzy Wrocławską Orkiestrę Improwizowaną oraz zespoły typu Młyn, Kaszel, Sneaky Jesus; udziela się również sesyjnie. W występach solo poszukuje elektroakustycznych możliwości perkusji i obiektów, czasem z użyciem modulara.
_____________________________________
Wystawa ᴄᴏᴋᴏʟᴡɪᴇᴋ sɴᴇᴍ ʙʏᴌᴏ, ʙʏᴌᴏ ᴅᴏᴍᴇᴍ
Dom rodzinny jako pierwotny obraz, który formuje nasze postrzeganie rzeczywistości. Przestrzeń, gdzie myśli, wspomnienia i marzenia splatają się, nadając kształt wyobrażeniom. Dom oniryczny, jako fundament naszej świadomości oraz miejsce absolutnej intymności i siedlisko marzeń, które w realnym świecie bywają często niedostępne.
Do projektu fotograficznego Alexandra Kot-Zaitsawa, zespół kuratorski zaprosił artystki i artystów z Białorusi, Polski i Ukrainy, aby poprzez swoje prace nawiązali dialog z tematem przestrzeni domowej i rodzinnej, opowiadając własne historie. Prace artystyczne prezentowane na wystawie eksplorują tematy pamięci, domu i emocjonalnych powiązań z miejscami. Inicjują rozmowę o poczuciu przynależności i nostalgii, tworząc relację, która podkreśla skomplikowane związki między miejscem, pamięcią a tożsamością. Wystawa nabiera szczególnego znaczenia nie tylko poprzez prace tych artystek czy artystów, którzy z powodów niezależnych od nich nie mogą powrócić do swoich domów, ale także ze względu na miejsce wystawy w przestrzeni galerii MiserArt, która swoimi działaniami wspiera osoby z doświadczeniem bezdomności.
Artyści i artystki:
✹ Alexander Kot-Zaitsau
✹ Dmytro Krasnyi
✹ Karolina Balcer
✹ Helena Minginowicz
✹ Alexander Adamov
✹ Ala Savashevich
✹ Aleksandra Nowicka
Zespół kuratorski:
✹ Anna Zofia Ługowska
✹ Wojtek Skibicki
Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław | www.wroclaw.pl