Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Daffodil Pill

11 lipca

Daffodil Pill to zespół złożony z czterech wiecznie uśmiechniętych wrocławskich hipisów. Grupa tworzy muzykę stanowiącą połączenie vintage psychodelii z przyjemniackim surf rockiem i progresywnymi elementami. Brzmienie i wizerunek zespołu inspirowany jest latami 60 i 70 ubiegłego stulecia, a także dokonaniami współczesnych przedstawicieli neo-psychodelii, przede wszystkim sceną australijską z King Gizzard and The Lizard Wizard na czele.

W październiku 2021 roku światło dzienne ujrzało debiutanckie EP – „YUP EP”, które spotkało się z bardzo dobrym odbiorem. We wrześniu 2022 zespół wydał live EP zarejestrowane podczas koncertu na festiwalu wrOFFław.
Pod koniec 2022 roku Daffodil Pill został laureatem nagrody WARTO Gazety Wyborczej Wrocław w kategorii muzyka (Wrocławskie ARTystyczne Odkrycia w roku 2022)

W styczniu 2023 roku zespół zwyciężył w plebiscycie portalu Polska Muzyka Alternatywna, zdobywając tym samym tytuł Artysty Roku 2022.

W sierpniu 2023, Daffodil Pill został laureatem opolskiego festiwalu Craft Music City, tym samym wygrał możliwość zagrania w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Koncert zapowiedziany jest na jesień 2024.

facebook.com/daffodil.pill
instagram.com/daffodil_pill

 

_____________________
tax: FREE
any form of violence is not respected

Szczegóły

Data:
11 lipca
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1213607376489421

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

Wyspa Tamka
Wyspa Tamka 2
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content