Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ALAN WILKINSON / PAWEŁ DOSKOCZ / ANDREW LISLE

17 lutego

Zapraszamy na wydarzenie, które przeniesie londyńską scenę free jazzu i impro na polskie podwórko. Alan Wilkinson i Andrew Lisle, uznawani za filary tej sceny (stali rezydenci w prestiżowym Cafe OTO), będą gośćmi w Polsce i zaprezentują nam swoje niezwykłe doświadczenie. Do tego ekskluzywnego zestawienia dołączy Paweł Doskocz, doświadczony improwizujący gitarzysta, który odnosi sukcesy współpracując coraz więcej w ostatnich latach z zagranicznymi artystami i zdobywa przy tym uznanie na międzynarodowej scenie.

Pierwsza wspólna trasa i spotkanie trzech doświadczonych artystów w tej konfiguracji obiecuje fascynujący muzyczny dialog. Alan Wilkinson, weteran sceny, wniesie do niego bogactwo umiejętności zdobywanych przez lata. Jego wkład w rozwój gatunku jest nieoceniony, a współpraca z takimi gigantami jak Derek Bailey czy Eddie Prevost świadczy o zasłużonej pozycji na międzynarodowej scenie. Andrew Lisle, ceniony perkusista młodego pokolenia, gwarantuje niezwykłą wirtuozerię oraz kreatywność. Improwizacje Anglika, oparte na jazzowej tradycji, są pełne eksperymentów i oryginalnych technik. Z kolei Paweł Doskocz, zasłużony przedstawiciel lokalnej sceny, dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i rozszerzonym technikom, zapewni niepowtarzalny wkład w to wyjątkowe zestawienie.
Alan Wilkinson – saksofon, klarnet
Paweł Doskocz – gitara elektryczna
Andrew Lisle – perkusja

Trasa pod patronatem Trybuny Muzyki Spontanicznej oraz Spontaneous Music Festival.

ALAN WILKINSON / PAWEŁ DOSKOCZ / ANDREW LISLE
17 lutego 2024, sobota, godz. 20.00, wstęp: 0/30*/40 zł
Ośrodek Postaw Twórczych (OPT), ul. Działkowa 15, Wrocław
0 zł / wstęp wolny – kursanci OPT
30 zł – przedsprzedaż*
40 zł – w dniu koncertu
* plus 2.62 zł opłaty serwisowej
https://opt-art.net/…/alan-wilkinson-pawel-doskocz…/

🎷 Alan Wilkinson – saksofonista i klarnecista, który aktywnie działa na scenie muzyki improwizowanej od końca lat 70. Był kluczową postacią sceny muzycznej w Leeds w latach 80., gdzie założył klub Termite i był częścią kultowego tria Hession/Wilkinson/Fell. W 1987 roku Derek Bailey zaprosił go do udziału w trasie European Company oraz London Company. Po przeprowadzce do Londynu w 1990 roku był już znanym artystą. Kontynuował tam grę oraz promowanie muzyki w różnych klubach, jest m.in. promotorem cyklu „flimflam”, istniejącego od 2001 roku. Alan, grając w licznych ad hoc zespołach w Wielkiej Brytanii i za granicą, współpracował m.in. z Peterem Brötzmannem, Chrisem Corsano, Akirą Sakatą, Thurstonem Moorem, Charlesem Haywardem, Eddie Prevostem, Talibam! oraz Spiritualized. Jego długoletnimi projektami są trio z Johnem Edwardsem i Stevem Noblem oraz norweski kwartet Akode. Ostatnio dołączył również do zespołu Dead Days Beyond Help, w którym tworzy trio z Alexem Wardem i Jemem Doultonem, ich debiutancki album ukazał się nakładem Shrike Records.
https://alanwilkinson.bandcamp.com/

🎸 Paweł Doskocz to często sięgający po preparacje gitarzysta, który eksploruje nowe brzmienia instrumentu. Jego obszarem zainteresowania jest przede wszystkim improwizacja, a inspiracje czerpie z różnych źródeł. Współtworzył takie zespoły jak Bachorze, Strętwa i Sumpf. Zdobywał doświadczenie podczas wspólnych występów z wieloma muzykami tak z Polski, jak i z zagranicy, uczestniczył też w festiwalach poświęconych muzyce eksperymentalnej i improwizowanej. Grywał na: Ad Libitum, festiwalu Nowy Wiek Awangardy, Art of Improvisation Creative Festival, Jazz Ring, Musica Privata, Katowice JazzArt Festival, FRIV Festival, Avant Art Festival oraz Spontaneous Music Festival. Można go było usłyszeć w konfiguracjach z takimi artystami jak: Emilio Gordoa, Matthias Müller, Jasper Stadhouders, Paweł Szpura, Hubert Zemler, Wojtek Kurek, Vasco Trilla, Yedo Gibson, Onno Govaert, Seppe Gebruers, Andrew Lisle, Vasco Furtado, Colin Webster, Dirk Serries, Benedict Taylor, Diego Caicedo oraz El Pricto.
https://paweldoskocz.bandcamp.com/

🥁 Andrew Lisle to perkusista, który działa w obszarze jazzu i muzyki improwizowanej. Jego twórczość zahacza o awangardę – eksploruje granice możliwości zarówno technicznych, jak i muzycznych na perkusji jednocześnie czerpiąc z tradycji jazzowej. Po ukończeniu Leeds College of Music w 2011 roku przeniósł się do Lizbony, gdzie miał okazję rozwijać swoje umiejętności muzyczne, współpracując z doświadczonymi improwizatorami. Spędził wiele czasu w głównej siedzibie Clean Feed Records, Trem Azul, i grał wieloma a artystami z tego środowiska, w tym z Rodrigo Pinheiro (Red Trio), Hernanim Faustino (Red Trio), Rodrigo Amado czy Luisem Lopesem. Od 2013 roku, po przeprowadzce do Londynu, jest wziętym perkusistą na scenie jazzowej i improwizowanej i współpracuje m.in. z Colinem Websterem, Johnem Edwardsem, Johnem Dikemanem, Alexem Wardem, Dirkiem Serriesem, Alanem Wilkinsonem, Matthew Bourne, Rachel Musson i Markiem Sandersem.
https://andrewlisle.com/
https://andrewlisle.bandcamp.com/

Szczegóły

Data:
17 lutego
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/792058899413067

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

OPT
ul. Działkowa 15
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content