Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ODWOŁANY! :( Afrotuba gra w Kalaczakrze

14 grudnia, 2023

 

Niestety choroba pokonała artystów, więc musimy odwołać dzisiejszy koncert.

 

AfroTuba powstała pod koniec 2014 roku. Jest owocem wieloletniej fascynacji muzyką etniczną z różnych części świata ze szczególnym naciskiem na Afrykę zachodnią tj. Burkina Faso, Gambię, Gwineę, Mali i Senegal.
Jak sugeruje sama nazwa, muzyka AfroTuby to fuzja gatunków. Sekcja rytmiczna (bębny djembe i dundun, bębny szczelinowe, balafon, Kalimba i przeszkadzajki), bazuje na tradycyjnych rytmach i pieśniach griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadziła podczas licznych podróży po czarnym kontynencie i Europie.
Sekcja dęta inspiruje się folkiem słowiańskim, bałkańskim, latynoamerykańskim oraz muzyką nowoczesną.
Różnorodne gusta i zamiłowania członków zespołu, wpływają na barwną, mocno energetyczną i zróżnicowaną formułę ich muzyki, popartą autorskimi aranżacjami ze słowiańską charyzmą.
W 2022 roku podczas Slot Art Festiwalu na pokładzie AfroTuby pojawiła się Katarzyna Broda-Firla, co wpłynęło na bezpośrednie nawiązanie do rodzimego folkloru Pogórza Cieszyńskiego.
Kluczowym założeniem twórczości zespołu są: muzyczna podróż po zakamarkach kultur etnicznych świata, szerzenie idei pokoju na nim, doświadczanie siebie, tworzenie wspólnej harmonijnej energii jedności i koegzystencji społecznej.

Szczegóły

Data:
14 grudnia, 2023
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/681556047487152

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

Art Cafe Kalambur
Kuźnicza 29a
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content