Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

AEROPLAN #99 / Tomás Cabado / Max Bober i Michał Sember

26 lipca

26 / pt / 18:30 // AEROPLAN #99 / Tomás Cabado / Max Bober i Michał Sember
Na lipcowym AEROPLANIE #99, czyli serii występów eksperymentalnych i improwizowanych, wystąpią:
Tomás Cabado – gitara elektryczna
Maximiliano Bober – skrzypce
***
Michał Sember – gitara elektryczna

Tomás Cabado jest kompozytorem i muzykiem z Buenos Aires obecnie mieszkającym w Mainz. W muzyce preferuje proste podejście do materiału i formy w kompozycji, zachowując pewną elastyczność w kwestii estetyki i pozycji dyskursywnych, bez intencji nakładania ich na siebie. Kształcił się w dziedzinie sound artu, kompozycji, gitary klasycznej i elektrycznej oraz współczesnej estetyki latynoamerykańskiej. Jego twórczość obejmuje dzieła muzyczne, konceptualne, piosenki i eseje. Występuje solo i w różnych zespołach w Argentynie i Europie.
Max Bober to kompozytor, improwizator i artysta dźwiękowy urodzony w patagonii argentyńskiej. Jego działalność eksploruje związki między tłumaczeniem, oralnością i pisaniem oraz sztuką dźwięku. Skupiając się na relacjach między dźwiękiem a literaturą, stara się tworzyć przestrzenie solidarności i przyjaźni oparte na słuchaniu. Współpracował m.in. z Kyiv Music Fest, Ad Libitum, Warszawską Jesienią, Poznańską Wiosną Muzyczną, festiwalem Wandelweiser Klangraum (Dusseldorf), Atemporanea (Buenos Aires). W 2022 r. założył zespół kameralny Ensemble del Cerro, a w 2023 r. wytwórnia Rumiarec wydała płytę „Cantos a Nenette” wykonaną na festiwalu Musica Privata. W 2024 r. wytwórnia Sello Postal wydała jego pracę dźwiękową o warszawskim metrze „Metro 1: Kabaty​-​M​ł​ociny”. Od 2017 roku mieszka i pracuje w Warszawie.

Michał Sember to urodzony w Środzie Śląskiej entuzjasta dźwięku, muzyk i radiowiec. W swojej praktyce posługuje się głównie gitarą elektryczną, głosem i rozmaitymi przedmiotami. W czwartki o 22.00 w Radiu LUZ prowadzi audycję Tembr o wybranych nurtach muzyki eksperymentalnej. W 2021 wygrał Bydgoską Bitwę Freestyle i otrzymał złoty kij bejsbolowy.

Na AEROPLANIE #99 Michał Sember wykona sonatę na gitarę elektryczną Maxa Bobera a duet Tomás Cabado i Max Bober zagrają fragmenty swoich kompozycji: Pillow Shots i An archive of memory and wind.
wstęp 30 zł

Szczegóły

Data:
26 lipca
Wydarzenie Tagi:
, ,
Skip to content