Koncerty

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

AEROPLAN #96 / Beliah/Czerniawska/Ilnicka/Lubieniecki

11 czerwca

11 / wt / 18:00 // AEROPLAN #96 / Beliah/Czerniawska/Ilnicka/Lubieniecki
Na czerwcowym AEROPLANIE, czyli serii występów eksperymentalnych i improwizowanych, wystąpią:

Sebastien Beliah / kontrabas
Lena Czerniawska / poezja, nagrania
Zofia Ilnicka / flety
Ryszard Lubieniecki / portatyw organowy

Kilka słów o artystach:

Sebastien Beliah – kontrabasista i kompozytor, działający pomiędzy Warszawą a Paryżem. Przez 8 lat prowadził kwartet jazzowy WARK (zdobywca nagrody Jazz Migration przez AJC) oraz zespół Hodos (3 wydane płyty przez Umlaut Records). Jest częścią kolektywu twórczego Umlaut we Francji, członkiem trio Un Poco Loco (zdobywca nagrody Jazz Migration przez AJC). Beliah jest członkiem Umlaut Big Band (z dwoma płytami docenionymi przez Akademię Charlesa Crosa) oraz orkiestry ONCEIM. W 2018 założył zespół Lumpeks, który zdobył Grand Prix w konkursie Nowa Tradycja organizowanym przez Polskie Radio.
https://www.sebastienbeliah.com

Lena Czerniawska – urodziła się 1989 roku w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie nigdy więcej nie wróciła. Rysuje, od czasu do czasu pisze, występuje z rzutnikiem pisma i złotym megafonem, dorabia jako graficzka. Współpracuje z artystami związanymi ze sceną muzyki improwizowanej. Współtwórczyni Kolektywu Macondo we Wrocławiu, kuratorka Galerii Majatów w Berlinie, lunatyczka, mistrzyni gry w tysiąca, miłośniczka pelikanów zatapiających złe myśli w oceanach, czytelniczka Przekroju podróżująca zawsze ze szkicownikiem i książką. Zimuje w Meksyku. Próbuje bardziej szukać niż znaleźć, bo „Kto znalazł, źle szukał” (Aglaja Veteranyi).

Zofia Ilnicka – flecistka, kompozytorka, improwizatorka. W 2016 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Od wielu lat ściśle związana z wykonawstwem muzyki nowej i improwizowanej. Jest artystką odważnie eksplorującą zaawansowane techniki wykonawcze. Zaangażowana w wiele projektów jazzowych, free-impro i muzyki współczesnej m.in Trio_io, Layers, Space Welders, Brzoska Kolektyw, Kraków Improvisers Orchestra. Współpracuje z wieloma kompozytorami, konsultując ich utwory. Inspiracje czerpie z muzyki Briana Ferneyhougha, Dominika Karskiego i Steve’a Reicha. Współpracowała z Landjugendorchester NRW, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Ryszard Lubieniecki – kompozytor, muzykolog, instrumentalista, improwizator. Studiował kompozycję i akordeon w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2023 r. obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. Remigiusza Pośpiecha we wrocławskim Instytucie Muzykologii (gdzie obecnie pracuje jako adiunkt), dotyczącą pamięci i jej śladów w późnośredniowiecznych źródłach muzycznych i teoretycznych z regionu Europy Środkowej. Poza akordeonem gra również na średniowiecznych instrumentach klawiszowych (portatywie i clavisimbalum). Współzałożyciel tria muzyki współczesnej Layers i zespołu muzyki średniowiecznej Vox Imaginaria oraz bardziej efemerycznych zespołów muzyki improwizowanej, m.in. Izquierdo/Lubieniecki, Widzicie, Lubieniecki/Rupniewski i Disquiet.

https://soundcloud.com/ryszard-lubieniecki https://www.youtube.com/channel/UCHe6YJ4Sgi5xCmcqil_4k2Q

/ wstęp 30 zł

Szczegóły

Data:
11 czerwca
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1114290753128357/

Organizator

#szerowanienieboli

Miejsce wydarzenia

Macondo
Pomorska 19
Wrocław, Poland
+ Google Map
Skip to content